Aktualności

     22 maja 2023r. uczennice klas 3wtkt i 2kt pod opieką Pani pedagog brały udział w uroczystości podsumowania projektu „Szkolny Budżet Obywatelski w Warszawie” realizowanego w ramach miejskiego konkursu „Młodzi kompetentni warszawiacy w swoim mieście 2022-2023” przy udziale Fundacji Pole Dialogu i współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

Społeczność szkolna zgłosiła cztery propozycje projektów:

- Lustra,

- Różowe skrzyneczki,

- Be safe in the toilet,

- Korkowe tablice.

Wszystkie pomysły cieszyły dużym zainteresowaniem, a ich realizacja przebiegała sprawnie.

Udało się osiągnąć założone cele: integrację i współpracę uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły, poprawę estetyki i funkcjonalności szkolnej przestrzeni, praktyczną naukę przedsiębiorczości, rozwijanie kompetencji społecznych.

Efekty projektu docenione zostały przez szkolną społeczność i będą  służyć przez kolejne lata.

W dniu 28 kwietnia absolwenci klas maturalnych opuścili mury „Bryły”.

Uroczystość wręczenia wyróżnień, nagród i świadectw ukończenia szkoły została dokonana przez  Dyrektora szkoły  z udziałem wychowawc ów klas.

Życzymy Wam spełnienia marzeń oraz dokonywania tylko trafnych wyborów,  pozwalających na realizację najskrytszych planów i ambicji.

Dodatkowo pozostaje nam życzyć naszym absolwentom otwartych umysłów oraz "połamania piór" na egzaminach maturalnych..

Trzymamy za Was kciuki i powodzenia!

Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele i Rodzice.

diplomaDyrekcja, Grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna mają zaszczyt zaprosić Tegorocznych Abiturientów na uroczyste pożegnanie klas maturalnych, które odbędzie się 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.00 w Auli szkolnej. Serdecznie zapraszamy. 

12 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spacerze miejskim „Śladami bohaterów Zdążyć przed Panem Bogiem” organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Podczas spaceru przewodnik oprowadzał nas po zakamarkach dawnej dzielnicy żydowskiej. Usłyszeliśmy o historii i miejscach ważnych dla jej dawnych mieszkańców. Na nowo odczytaliśmy wywiad- rzekę z Markiem Edelmanem. 

Zobaczyliśmy miejsca opisane w książce, zarys murów getta, Umschlagplatz, kopiec Anielewicza. 

Zastanowiliśmy się nad znaczeniem słowa- bohater, rozmawialiśmy o dylematach moralnych, przed którymi stali ludzie w sytuacjach granicznych. Złożyliśmy hołd poległym uczestnikom powstania w getcie warszawskim. 

Była to dla nas cenna podróż w czasie…

Accesibility button