Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie w czerwcu 2021 obchodzi 5-lecie realizacji projektów współpracy międzynarodowej Erasmus+.
W latach 2016-2021   szkoła zrealizowała dwa projekty mobilności zawodowej uczniów i nauczycieli w Technikum Budowlanym nr 5 i jeden  projekt mobilnościowy w edukacji dorosłych w szkołach dla dorosłych.
W praktykach  zawodowych  w Niemczech,Hiszpanii i Bułgarii uczestniczyło łącznie 111 uczniów w zawodach budowlanych, architektury krajobrazu i energii odnawialnych.

W szkoleniach zawodowych i ogólnych w Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Irlandii i Finlandii  brało udział 30 nauczycieli i osób z personelu szkoły.

Wartość dodana projektów to zwiększony potencjał zawodowy i wzrost konkurencyjności CKZiU nr 1 na rynku edukacyjnym,podniesienie kompetencji zawodowych  i ogólnych  u uczniów i nauczycieli, zdobyte nowe doświadczenia w środowisku międzynarodowym.
Od września 2021 CKZiU nr 1 w Warszawie będzie realizowało projekty zawodowe w ramach Akredytacji Erasmus .
Zapraszamy do nas uczniów zainteresowanych udziałem w  projektach międzynarodowych i nauką w zawodach w naszej placówce.

Informację o naszym jubileuszu projektowym zamieściło też na swojej stronie Biuro Edukacji w Warszawie.