Uczniowie   TB nr 5  Róża kl 4wr i Artur kl 3wtkt w dniach 8-11.05.2023 uczestniczyli w konkursie architektury krajobrazu TaiTaja 2023 w Espoo w Finlandii w ramach działania Erasmus+ projekt o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000062262.
Nasi zawodnicy w ramach konkursu wykonywali ogród pokazowy złożony z kostki brukowej, obrzeża granitowego z kamienia naturalnego, murku, rabaty wyniesionej z nasadzeniami roślin ozdobnych  złożonych z bylin i krzewów. , ławki.
Elementem konkursowym było też posadzenie drzewa balotowanego brzozy w sąsiedniej części parku w Espoo.

W konkursie tym uczestniczyło 7 zawodników z Finlandii i polska drużyna. Nasi zawodnicy byli oceniani przez sędziów z Finlandii wg tych samych kryteriów jak zawodnicy fińscy, zgodnie z standardami EuroSkills. Otrzymali dobry wynik 74,5 pkt na 100 możliwych do zdobycia  punktów.
Mentorem uczniów była  nauczycielka CKZiU nr 1 w Warszawie  Urszula Poniatowska- ekspert EuroSkills Polska oraz ze strony fińskiej p Sanna Kivisto - ekspert WorldSkills Finlandia.
Zawodnicy z Polski wypadli bardzo dobrze i godnie reprezentowali naszą szkołę i kraj.
Artur podczas przygotowania i zdobywania nowych kompetencji w obróbce kamienia naturalnego