KKZ

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

A.23 Projektowanie fryzur
A.19 Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

TECHNIK BUDOWNICTWA

B.18 Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich,
B.30 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej
B.33 Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych

 NOWOŚĆ w ofercie CKZiU:

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

B.21. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu

FLORYSTA

R.26. Wykonywanie kompozycji florystycznych

oraz

A.36 Prowadzenie rachunkowości
A.65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych
A.68 Obsługa klienta w jednostkach administracji

 

BEZPŁATNY system kształcenia zawodowego dla dorosłych
Z dniem 1 września 2012 r.  MEN wprowadziło nową formę kształcenia zawodowego dla dorosłych – kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ). Na kwalifikacyjnych kursach zawodowych osoby dorosłe mogą uzyskać kwalifikacje zawodowe i dyplom technika w danym zawodzie. KKZ są BEZPŁATNE.

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy, to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji (K). Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisje egzaminacyjną (OKE).

Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zdobycie wszystkich kwalifikacji (K1,K2,K3) składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu; dyplomu technika w danym zawodzie.

Więcej informacji pod numerem tel. 22 632 59 70 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.