Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie

zaprasza

uczniów i słuchaczy klas podstawowych (VII i VIII) oraz gimnazjalnych

do gry miejskiej

"POWSTANIE WARSZAWSKIE NA WOLI"

 

 Gra jest integralnym elementem obchodów 74 rocznicy tego Powstania i ma na celu pogłebienie wiedzy o tamtych wydarzeniach, bliższe poznanie dzielnicy Wola i znajdujących się na jej terenie miejscach pamięci. 

ZASADY GRY

     Do gry zapraszamy czteroosobowe zespoły wyposażone w mapy, przewodniki, telefony komórkowe, tablety, notatki itp.  Każdemu zespołowi towarzyszyć powinien opiekun (nauczyciel), który także uczestniczy w konkursie. Szkołę może reprezentować jeden zespół.

     Przeprowadzenie gry planujemy 26 września 2018 r. (środa). Rozpocznie się ona od wspólnego spotkania w siedzibie CKZiU nr 1 przy ul. Ksiecia Janusza 45/47 o godz. 10.00. Każdy zespół otrzyma identyczny zestaw zadań: ok. 15 zaszyfrowanych miejsc i związanych z nimi pytań. Należy odgadnać, o jakie miejsce chodzi, odnaleźć je, sfotografować się na jego tle, przesłać fotografię do organizatora i odpowiedzieć na pytanie dołączone do tego miejsca. Dobór i liczba obiektów oraz trasa biegu zależy od uczestników zespołu. Na wykonanie zadań przeznaczone będą trzy godziny zegarowe. Suma uzyskanych punktów za odnalezienie miejsc i prawidłowe odpowiedzi zadecyduje o uzyskanej lokacie w ostatecznej klasyfikacji.

Uwaga: Jako podstawową lekturę dla uczestników polecamy książkę wydaną przez Urzad Dzielnicy Wola w 2010 r.:

"Powstańcze miejsca pamięci WOLA 1944"

     Ostateczne wyniki konkursu zostana podane na stronie internetowej CKZiU nr 1 w ciągu trzech dni od przeprowadzenia gry. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów planujemy w pierwszej dekadzie października w czasie apelu poświęconego 74 rocznicy Powstania Warszawskiego. Chcielibyśmy zaprosić na ten apel Świadka Historii - uczestniczkę lub uczestnika Powstania, toteż dokadny termin apelu podamy w późniejszym terminie ( po ustaleniu z zaproszona osobą).

     Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń szkół w formie pisemnej lub na adres elektroniczny CKZiU nr 1:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września 2018 r.

UWAGA: Zgłoszenia nie muszą zawierać imiennego wykazu członków zespołu ale bardzo prosimy o umożliwienie kontaktu z opiekunem. 

                                                                                           Serdecznie zapraszamy!

(kontakt z koordynatorem gry: Anna Kardaszewicz, tel. (22) 877 25 57)

Accesibility button