wola wspolpracy dsc 2786W dniu 16 listopada 2015 roku Pani Dyrektor Halina Matuszewska oraz Pani Wicedyrektor Bożenna Nerć wraz z Panem Krzysztofem Strzałkowskim – Burmistrzem Dzielnicy Wola i Panią Grażyną Orzechowską-Mikulską – Zastępcą Burmistrza przebywali w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W gościnnych progach Akademii delegację przyjęli: Jego Magnificencja Rektor WAT – gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk,  prorektor ds. studenckich – dr inż. Stanisław Konatowski oraz kanclerz – Jan Klejszmit i płk Wiesław Szczygielski.

Celem wizyty było podpisanie listu intencyjnego o współpracy oraz objęciu Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego nr 1  w  Warszawie patronatem naukowym WAT.

List intencyjny wyraża wolę wspólnego działania na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży w Dzielnicy Wola, propagowania wiedzy politechnicznej i z zakresu wojskowości oraz przygotowania przyszłych kadr dla nauki i gospodarki. W ramach współpracy nauczyciele akademiccy WAT będą prowadzić zajęcia pokazowe oraz udzielać konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1. Uczniowie klas maturalnych będą zapraszani do udziału w Akademickich kołach naukowych, a wszyscy uczniowie Centrum do udziału w konkursach, festiwalach nauki, dniach otwartych i zajęciach w laboratoriach i pracowniach uczelni.

Umowę sygnowali: gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, Krzysztof Strzałkowski, Grażyna Orzechowska-Mikulska, Halina Matuszewska.

Dużą atrakcją wizyty była możliwość zwiedzania Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej na Wydziale Cybernetyki oraz prezentacja wybranej bazy laboratoryjnej Instytutu Radioelektroniki na Wydziale Elektroniki.