IMG 20151002 095109433   W piątek, 2 października2015r. o godz. 10.00, pod Pomnikiem-mogiłą Polegli Niepokonani znajdującym się na Cmentarzu Powstańców Warszawy odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy.

25 września Sejm RP przez aklamację ustanowił dzień 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Projekt uchwały zainicjowali i przygotowali: pani Wanda Traczyk-Stawska ze Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy, prof. Leszek Żukowski, Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz poseł Michał Szczerba, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Woli.

W uroczystościach wzięli udział uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. Prof. Stefana Bryły w Warszawie.

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem – mogiłą, a następnie uczniowie przeszli na Cmentarz Powstańców Warszawy, by zapalić znicze.