Dzień Niepodległości to wyjątkowe święto państwowe, które obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918 roku). Święto 11 listopada zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku.

W naszej szkole w przeddzień obchodów uroczystości odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację słowno-głosową, w której przenieśliśmy się w czasie do tamtych chwil.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości serdecznie dziękujemy.

11listopada niepodleglosc