MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA

"WARSZAWA LAT 1918 - 1939"

CKZiU nr 1, 24 października 2018 r.

899925 1   Grę "Warszawa lat 1918 - 1939" - element obchodów setnej rocznicy Odrodzenia Państwa Polskiego - zaadresowaliśmy już wiosną do klas i semestrów ponadpodstawowych z Warszawy. Pierwsze zgłoszenia dotarły do nas w czerwcu, toteż solidnie przygotowaliśmy się przeprowadzenia konkursu. Czterosobowe zespoły miały sobie samodzielnie wytyczyć trasę, na której znajdowały się zaszyfrowane obiekty związane z II Rzecząpospolitą, udowodnić odnalezienie ich i odpowiedzieć na powiązane z nimi pytania.

Ale w dniach poprzedzajacych przeprowadzenie gry pogoda była fatalna, a w dniu konkursu też nie rokowała nadziei na poprawę. Było bardzo zimno i mokro, wiał silny wiatr. Obawialiśmy się, że zapisane szkoły odwołają swój udział. Myliliśmy się. Pięć spośród zgłoszonych zespołów zjawiło się w wyznaczonej sali . Były to (wyłącznie męskie) grupy z ZS nr 36, ZSSiL nr 2, ZS Fototechnicznych, TB nr 5 i CXXVIII LO dla Dorosłych. Niestety, część chłopców  mieła przemoczone buty, toteż wspólnie z uczestnikami i ich opiekunami podjęliśmy trudną decyzję. Gra odbędzie się bez opuszczania budynku, odszukane miejsca zostaną zaznaczone przez uczniów na planach Warszawy a odpowiedzi udzielone w formie pisemnej. I tak się stało.

Zespoły pracowały bardzo ambitnie przez ponad półtorej godziny (w terenie potrzebowałyby minimum trzech godzin) i wykonały prace w 100%. Odnalezionych zostało osiemnaście miejsc i udzielono odpowiedzi na osiemnaście pytań, choć nie wszystkie odpowiedzi okazały się poprawne.

Jury w składzie: p. Edyta Gocał, p. Anna Kardaszewicz i p. Piotr Serwański ustaliło werdykt:

I miejsce - ZS nr 36 im. Marcina Kasprzaka

II miejsce - TB nr 5 im. prof. Stefana Bryły

III miejsce - ZSSiL nr 2.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział. Mamy nadzieję, że następna zorganizowana przez CKZiU nr 1 gra miejska zostanie przeprowadzona całkowicie zgodnie z planem.

Wręczenie dyplomów, pucharów dla najlepszych szkół i upominków dla uczestników planujemy w czasie uroczystej Gali w kwietniu 2019 r.