klasowe 222 czerwca 2018 r., dzień zakończenia roku szkolnego, był dla słu­chaczy semestru VI G CKZiU nr 1 szczególnie ważny. Po egzaminie gimnazjalnym, do którego przystąpiło aż 30 osób i trwającej do 14 czerwca sesji egzaminów semestralnych, do grona absolwentów naszej szkoły dołączyło w pierwszym terminie dwadzieścioro słuchaczy a przed ośmioma została jeszcze szansa zdania egzaminów poprawkowych w sierpniu.

Po południu w pracowni historycznej spotkała się z Panią Dyrektor Haliną Matuszewską, Panią Dyrektor Agnieszką Stachurską oraz opiekunkąsemestru VIG i nauczycielką historii, Anną Kardaszewicz, kilkunastoosobo­wa grupa naszych nowych absolwentów. Przygotowane były dla nich świa­dectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o przystąpieniu do egzaminu gimnazjalnego oraz pamiątkowe fotografie wszystkich, którzy wzięli w nim udział.

Wręczenie świadectw poprzedziły krótkie wystąpienia obecnych gości a także słowa podziękowania ze strony absolwentów. Nagrody książkowe i świadectwa wręczały Panie Dyrektorki. Za wzorowa postawę, świetną frekwencjęi wyniki w nauce wyróżnione zostały: Luiza Wiśniewska i Julia Tarnas, która kolejny raz uzyskała średnią ocen pozwalającą na umieszcze­nie jej nazwiska na szkolnej Złotej Tablicy. Nagrodę książkową otrzymała też Sandra Słomczyńska za wielokrotny udział się w pracach społecznych, zwłaszcza na rzecz środowiska kombatanckiego.

Po części oficjalnej znalazł się jeszcze czas na wręczenie kwiatów, rozmowy o planach na przyszłość i deklaracje o podtrzymaniu znajomości i przyjaźni. Było dużo radości ale nie zabrakło też łez wzruszenia.

Cieszy fakt, że część absolwentów zdecydowała się na kontynuowanie nauki w naszym CXXVIIILO dla Dorosłych.

Gratulujemy absolwentom!

Do zobaczenie we wrześniu!