20180219 135322W dniu 19 lutego 2018 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Impreza miała na celu zwrócenie uwagi uczniów na to, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

Dwóch uczniów z każdej klasy stanęło do rywalizacji w konkursach związanych ze znajomością języków.

Konkursy dotyczyły znajomości przysłów w języku niemieckim, angielskim i polskim, pisania cyrylicą polskich wyrazów oraz orientowania się, z jakiego języka pochodzi wybrane polskie słowo. Ponadto, uczniowie musieli kojarzyć słowa z języka litewskiego lub hiszpańskiego. Niełatwo było wyłonić zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 2 kt, drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajęły klasy 2 st i 3 at+kt, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2 at.

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz  wszystkim uczestniczącym zespołom wiedzy w obszarze języków obcych.