IMG 0444     Uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 przygotowywali w grudniu 2017 roku świąteczne paczki dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej. Wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa zorganizowano na terenie szkoły zbiórkę żywności, która trafiła do rodaków mieszakających na Kresach. Jak co roku akcja „Paczka na Kresy” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przygotowano kilka kartonów z produktami, które umiliły święta Polakom z Białorusi i już 1 grudnia 2017 roku wyruszyły za wschodnią granicę.

Nie mniejszą popularnością cieszyła się akcja przygotowania „Szlachetnej paczki”. Udało się pozyskać prawie wszystkie produkty potrzebne wybranej rodzinie. 24 paczki trafiły do wolontariuszy w Tłuszczu, którzy dostarczyli je potrzebującym.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom – uczniom technikum, słuchaczom CKU, Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły.

Znów mogliśmy pomóc.