IMG 28807 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Technikum Budowlanego nr 5 – profesora Stefana Bryły i symboliczne otwarcie budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie po remoncie.

Szkolne święto uświetnili swoją obecnością reprezentujący Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy:

Pan  Mariusz  Budziszewski – zastępca burmistrza i Pan Adam Hać  - zastępca burmistrza oraz  Pani Inspektor Ewa Rak i Pani Inspektor Izabela Łyczko z Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Uroczyste przecięcie wstęgi w asyście przedstawicieli społeczności szkolnej symbolizowało otwarcie budynku Centrum. W listopadzie 2017 roku zakończono termomodernizację obiektu, prace remontowe wewnątrz budynku oraz wykonano instalacje fotowoltaiczne. Uczniowie technikum i nauczyciele przedmiotów zawodowych zaprezentowali zaproszonym gościom zmodernizowaną bazę dydaktyczną. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziła instalacja fotowoltaiczna, która będzie nie tylko pomocą dydaktyczną, ale także przyczyni się do istotnego obniżenia kosztów eksploatacyjnych i zmniejszenia emisji do atmosfery. W trakcie zwiedzania szkoły goście obejrzeli wystawę poświęconą dorobkowi naukowemu i zawodowemu profesora Stefana Bryły, wpisali się do Księgi Pamiątkowej i otrzymali okolicznościowy biuletyn.

Na koniec, w auli szkolnej, uczniowie przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły oraz zaprezentowali skonstruowane przez Niego i funkcjonujące do dziś obiekty w Polsce i na świecie.

Dzięki zaangażowaniu władz samorządu Dzielnicy Wola, szkoła zyskała komfortowe warunki do nauki i pracy w unowocześnionych i wyposażonych pracowniach zawodowych. Jest to istotny element promocji kształcenia zawodowego w zawodach budowlanych i okołobudowlanych -

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 staje się placówką na miarę XXI wieku i może stanowić wizytówkę Dzielnicy Warszawa Wola.