WP 20171128 007W dniu 28.11.2017 uczniowie reprezentujący klasy II KT, II ST, II AT i I KT z TB nr 5 wraz z 3 nauczycielami uczestniczyli w warsztatach z trenerem edukatorem panią Dagmarą Lipińską.

Zajęcia odbyły się   w ramach realizacji projektu Zaprojektuj swoją szkołę prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą. CKZiU nr 1 przystąpiło do tego projektu wraz z 5 innymi szkołami warszawskimi.

Celem projektu jest zaprojektowanie zmian w przestrzeni edukacyjne szkoły i poprawa jej funkcjonalności , tak aby przestrzeń szkolna stała się bardziej przyjazną dla uczniów i nauczycieli.

Uczniowie wraz z nauczycielami w czasie wtorkowych zajęć warsztatowych, za pomocą różnych metod „ciasteczek i domku z kretem ” wprowadzonych przez edukatora , przygotowali diagnozę i listę proponowanych zmian w przestrzeni szkolnej.

Dużą popularnością cieszyły się propozycje zmian dotyczące zmiany funkcjonalności i zagospodarowania patio szkolnego, wystroju korytarzy szkolnych i wprowadzenie większej ilości roślin dekoracyjnych, stworzenie strefy jadalnej lub sklepiku szkolnego.

Lista proponowanych zmian jest oczywiście dłuższa.

Urealnienie zmian nastąpi podczas kolejnych warsztatów, tym razem z trenerem architektem krajobrazu , które odbędą się w dniu 15.12.2017.

O dalszych działaniach i efektach będziemy wkrótce informowali społeczność szkolną.