IMG 2813Uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły pod opieką pani Marzeny Bralskiej przygotowali uroczystą Akademię z okazji 99-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akademia odbyła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

W piątek 10.11.2017 roku uczniowie klas IV at, II kt i I at przedstawili program artystyczny. Uczennica Natalia Skwira z kilkuosobowym chórem śpiewała pieśni patriotyczne. Uczniowie klasy I at Bartek Nalepa, Patryk Kozłowski                         i Dawid Dąbrowski recytowali wiersze Adama Asnyka. Uczniowie klasy IV at Piotr Stempniak i Łukasz Jaskóła przygotowali archiwalne materiały filmowe. Źródła historyczne zaprezentowali uczniowie klasy IV at Sebastian Bujalski i Konrad Kwietniewski wcielając się w role prezydenta T. W. Wilsona i porucznika I Brygady Legionów Polskich Zygmunta Pomarańskiego. Jak co roku akademię prowadzili uczniowie klasy IV at Klaudia Perec i Tomasz Pałaszewski.

Po zakończeniu uroczystej Akademii pani wicedyrektor Bożenna Nerć wręczyła nagrody uczestnikom szkolnego konkursu Wiedzy o Niepodległości.

Uczniowie Technikum Budowlanego wykonali plakaty oraz kokardy narodowe.