IMG 0270W dniu 9 listopada 2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Warszawie odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie młodzież prezentowała utwory poetyckie oraz przekazywała informacje na temat działań niepodległościowych podejmowanych przez Polaków w okresie zaborów, które doprowadziły do odrodzenia Rzeczypospolitej. W apelu udział wzięli uczniowie: Patrycja Kmiecik, Sandra Skowrońska, Sara Bestry, Małgorzata Wągrodzka, , Wiktoria Barra, Klaudia Skoczek i Rafał Walerczak. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem ,,Roty”. Organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel historii Piotr Serwański.

Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu pt ,,Polskie działania niepodległościowe w XIX w”. Konkurs miał formę testu, był przeprowadzony w całej szkole podczas jednej lekcji. Najlepszy wynik w CKZiU uzyskał Arkadiusz Zych, słuchacz formy zaocznej CXXVIII LO.W formie stacjonarnej zwyciężył Damian Kanarek. Najlepszym gimnazjalistom okazał się Adam Bulira, a najlepszą SP Emilia Filipak. Zwycięzcy otrzymali w czasie akademii pamiątkowe dyplomy i książki historyczne.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Baj-Olszewska, podziękowała za zorganizowanie akademii i przeprowadzenie konkursu oraz zachęciła licznie zgromadzoną młodzież do udziału w kolejnych inicjatywach związanych z realizacją projektu CKZiU Nr 1 ,,NASZ CEL- NIEPODLEGŁOŚĆ”.