1W ramach cyklu spotkań z zawodem organizowanych w tym roku szkolnym pierwszym zaproszonym gościem była Pani Magdalena Zawadka jako Madeleine Orchid. Uczniowie klas architekta krajobrazu zobaczyli ekosystemy zamknięte w szkle, usłyszeli jak je wykonać krok po kroku, a ponadto mogli przekonać się, że odcięcie roślin od świata zewnętrznego jest możliwe. Nasi młodzi słuchacze mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć nauki przeniesionej na pasję, zamiłowanie do roślin oraz rozwój własnej działalności, która pochłaniając każdą chwilę Pani Magdaleny daje satysfakcję i możliwość spełniania.

 

A zaczynając od początku…

 

Pani Magdalena Zawadka – absolwentka SGGW na kierunku ogrodnictwo, prowadząc badania do pracy magisterskiej wpadła na pomysł aby obserwowane rośliny zamknąć w szkle, stworzyć ekosystem w wersji miniatury ale nadal zachowując w nim naturalne procesy biosfery. Wydawałoby się, że jest to proste i w klika chwil można przygotować dowolną formę roślin. Jednak życie toczy się swoim rytmem zaskakując łatwością infekcji roślin lub podłoża. Musiało upłynąć wiele czasu aby ciężka praca Pani Magdaleny została wynagrodzona funkcjonującym leśnym ekosystemem. Gdy już nowe zajęcie stało się sposobem na życie, a jednocześnie miłością do roślin potrzebne były środki na dalszą twórczą pracę. Tutaj nic innego jak tylko wytrwałość i chęć osiągnięcia celu pomogły Pani Magdalenie na założenie własnej małej działalności. Potrzebne do tego środki finansowe udało się pozyskać składając trzy razy wniosek na założenie i dofinansowanie firmy. Mimo iż dopiero trzecie podejście okazało się tym trafionym, chęć rozwoju i sama pasja nie pozwoliły poddać się.

Dziś możemy oglądać liczne prace Pani Magdaleny śledząc jej poczynania na stronie internetowej profilach społecznościowych (Madeleine Orchid), audycjach radiowych oraz telewizyjnych, a m.in. emitowanym we wrześniu odcinku programu „Rok w ogrodzie”. Ponadto absolwentka SGGW prowadzi liczne warsztaty, pokazy w Warszawie, w których można wziąć udział.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć dalszych sukcesów naszemu gościowi, a uczniów TB nr 5 dopingować we własnych marzeniach, przypominając o wytrwałości w dążeniu do celu. Niech ta krótka chwila na szkolnej auli będzie motywacją do działania.

Accesibility button