Witajcie!
IMG 626116 września 2017 r klasy pierwsze oraz drugie Technikum Budowlanego nr 5 zebrały się rano w Szkole aby wspólnie, jak co roku, wziąć udział w akcji sprzątania Świata. Była to niewielka lecz pracowita grupa (część ludzi przeraziła się niewyraźną pogodą - wisiał w powietrzu deszcz). Na początku, Pani od chemii zrobiła nam mały test na temat czasu rozkładu różnych materiałów - nie przerażajcie się, pytania były banalne! Później była szybka pogadanka o sposobach utylizacji odpadów, a następnie podzieliliśmy się na kilka grup i zabraliśmy do pracy! Każdy miał możliwość wyboru stanowiska swojej pracy. Byli również liderzy, którzy wspaniale radzili sobie z nauką młodszych  kolegów. Segregowaliśmy śmieci zebrane wokół szkoły, oddzielaliśmy plastyki od szkła oraz metalowych kapsli, zajęliśmy się wyrywaniem chwastów, grabieniem liści, sprzątaniem chodnika przed budynkiem szkoły i części sportowo- rekreacyjnej aby nam wszystkim lepiej ćwiczyło się na zadbanym terenie.

Wszyscy jesteśmy z siebie dumni gdyż spisaliśmy się na 5!

Życzę wszystkim dalszego zaangażowania, ogromnego zapału do pracy oraz do nauki.
Pamiętajmy - nie ma śmieci są surowce !