IMG 20170529 143328933Dnia 29.05.2017. uczniowie  Technikum  Budowlanego nr 5 rozpoczęli prace związane z realizacją projektu „ Remontujemy Świat ”. Projekt powstał w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Dzięki dofinansowaniu zakupiono sprzęt , narzędzia i materiały niezbędne do wykonania prac remontowo wykończeniowych. Młodzież podjęła się odnowienia jednej z sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 148  im. H. Kołłątaja przy ulicy Ożarowskiej 69 w Warszawie. Pod opieką nauczycielek : pani Joanny Buniewicz i pani Teresy Sinkiewicz  uczniowie klasy II AT i III AT wykonali inwentaryzację pomieszczenia, sporządzili projekt , a następnie przystąpili do prac remontowych.

Najtrudniejsze okazały się pierwsze dwa dni, ponieważ trzeba było skuć ze ścian  stary tynk, zniwelować ubytki i wygładzić ściany nakładając na nie  gładź szpachlową. Następnie wszystkie ściany były szlifowane i gruntowane. W ten sposób przygotowano powierzchnie pod malowanie. Takie prace wymagają zarówno wiedzy teoretycznej  jak i umiejętności praktycznych. Nasi uczniowie : Klaudia Perec, Mateusz Krzyżak, Adrian Gałek, Damian Jagiełło, Grzegorz Idzikowski, Konrad Kwietniewski, Cezary Kociszewski i Piotr Tischner znakomicie sobie z tym poradzili.

Następne dni minęły na wykonywaniu prac wykończeniowych, a mianowicie ; malowaniu ścian i grzejników, montażu nakładek na parapety i listew przyściennych oraz przyklejaniu tablicy korkowej.

Dzięki bezinteresownemu  zaangażowaniu młodzieży dzieci otrzymały odnowioną salę lekcyjną.