1Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne 2017, uczniowie klas technik budownictwa oraz technik architektury krajobrazu będą mogli zgłębiać tajniki wiedzy w praktyce.

Wśród złożonych projektów trzy uzyskały zielone światło do realizacji. Projekty dofinansowane to:

-„Remontujemy świat” – uczniowie klas budowlanych wykonają prace remontowo-wykończeniowe w jednej z sal zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej.

-„Plenery malarskie” – to cykl wyjazdów dla uczniów architektury krajobrazu celem zgłębiania tajników rysunku w Nieborowie oraz Wilanowie.

-„Wspólny cel, wspólny kąt, wspólna altana” –  siłami oraz zdolnościami uczniów i nauczycieli zbudujemy altanę upiększoną zielenią która stanie się miejscem prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych i spotkań pedagogiczno-wychowawczych.

Zanim jednak ruszą prace realizacyjne przypominamy o dotychczasowych dofinansowaniach z programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Uczniowie klas w zawodzie technik architektury krajobrazu wykonali projekt zagospodarowania terenu gimnazjum przy ul. Andriollego oraz wykonali prace rewaloryzacyjne.