IMG 20170121 115414 HDRW dniu 21 stycznia 2017r. uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 wzięli udział w warsztatach informatycznych organizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W czasie uch trwania można było poćwiczyć praktyczną obsługę programu AutoCad2017, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o bezpieczeństwie w sieci. Wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej prezentowali jak wygląda przepływ informacji w internecie i jak bronić się przed kradzieżą danych. Uczestnicy poznali zasady zabezpieczania się przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. I na pewno wszyscy uzmysłowili sobie, że anonimowość w Internecie jest fikcją, że internet to owszem wolność ale również ogromna odpowiedzialność.

Dziękujemy serdecznie Wojskowej Akademii Technicznej za zaproszenie a uczniom za czynny udział.