MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA "WARSZAWA - WRZESIEŃ 1939" CKZiU nr 1, 16 października 2019 r.

20191016 132543   Jednym z punktów upamiętnienia  osiemdziesiątej rocznicy wojny obronnej Polski był konkurs dla warszawskich szkół podstawowych  poświęcony wrześniowym walkom w Warszawie. 

   Na starcie znalazły się  reprezentacje czterech szkół: SP 63, SP  222, SP 247  oraz  SP 390 dla Dorosłych wraz z nauczycielkami-opiekunkami. 

   Grę prowadziły nauczycielki historii: p. Patrycja Głowacka i p. Anna Kardaszewicz z CKZiU nr 1.

    Młodzież otrzymała zestawy dziesięciu zadań, w których opisane zostały istotne dla Września 1939 roku miejsca lub obiekty, takie jak Barykada Września, ratusz miejski, płyty, groby, pomniki itp.  Zespoły miały za zadanie zidentyfikować minimum pięć spośród nich, zameldować się w ich pobliżu i udokumentować to przesłanym do organizatora zdjęciem. Przy niektórych wskazane było zapalenie zniczy. 

   Drugą częścią gry było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na załączone pytania związane z wojną obronną 1939 roku. Fotografie i prawidłowe odpowiedzi miały zróżnicowaną punktację a na wykonanie zadań przeznaczono 150 minut. Młodzież ruszyła na wybrane trasy z ogromnym zapałem i wykorzystała cały przeznaczony czas. Żadne z podanych zadań nie okazało się zbyt trudne. Dużą pomocą okazały się: internet, mapa Warszawy i, zgodnie z regulaminem, wzorowa współpraca z nauczycielem-opiekunem.

    Podliczone po zakończeniu gry punkty pozwoliły ustalić lokaty:

I MIEJSCE -  Szkoła Podstawowa nr 63 

opiekun - p. Monika Hryniuka

 

II MIEJCE   -  Szkoła Podstawowa nr 390

opiekun - p. Justyna Majczak

                     

III MIEJSCE -  Szkoła Podstawowa nr 222

opiekun - p. Aneta Kruk-Yusuf

 

IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 247

opiekun - p. Angelika Ratyni

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!