bannn dzien otwarty 19

POMAGAMY BYŁYM WIĘŹNIOM OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH

733556 2  Druga niedziela grudnia jest od kilku lat dniem, w którym nauczyciele i słuchacze CKZiU nr 1 są zapraszani do siedziby Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Pałacu Rembielińskiego w Warszawie aby pomóc w podziale i przekazywaniu światecznych paczek ufundowanych przez Maximilan Kolbe Werk.

   9 grudnia do pracy zgłosiło się dwoje nauczycieli historii (Anna Kardaszewicz i  Piotr Serwański) oraz gimnazjalista, Sebastian Miciukiewicz. Panowie zajęli się wniesieniem kilkuset paczek do udekorowanej światecznie sali konferencyjnej i rozłożeniem ich przy nazwach obozów według wcześniej przygotowanych imiennych list a p. Kardaszewicz - dokumentacją fotograficzną spotkania. Potem była okazja poznania przybywających gości, udzielenia im pomocy przy odbiorze paczek i (w razie potrzeby) przeniesienia paczki do czekającego samochodu. 

   Wielu spośród obecnych traktowało wizytę jako okazję do spotkania ze znajomymi, rozmów i wspomnień przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku. Cieszy fakt, że w tym roku do Pałacu Rembielińskiego przybyła wyjątkowo liczna grupa byłych więźniów obozów a spotkanie trwało do godzin popołudniowych.