INTEGRACYJNY WYJAZD PRACOWNIKÓW CKZiU nr 1 Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2018 r.

  Tegoroczny Dzień Nauczyciela (bo tak kiedyś nazywano Dzień Edukacji  Narodowej) nie należał w naszej placówce do zwyczajnych. 

    Z inicjatywy grupy pracowników i z aprobatą (oraz udziałem) Dyrekcji  CKZiU nr 1 dwudziestoosobowa grupa wyjechała na weekend do Centrum Konferencyjnego GREEN PARK koło Serocka. I był to pobyt bardzo atrakcyjny i wyjątkowo udany. 

    Wspaniała, słoneczna pogoda, przejazd wygodnym autokarem, hotel położony na wysokiej, malowniczej skarpie sztucznego, utworzonego ok. 55 lat temu Jeziora Zegrzyńskiego (zwanego też Zalewem Zegrzyńskim), piękny park, kameralne pokoje oraz doskonała kuchnia - to tylko niektóre z atrakcji naszego pobytu.

    W planie wyjazdu znalazł się bowiem kilkugodzinny spacer leśną trasą ku brzegowi Jeziora Zegrzyńskiego i dalej ulicą Rybaki aż do Serocka. Imponujący starodrzew na zboczach skarpy i zalany słońcem ogromny, błękitny akwen, po którym pływały żaglówki i łabędzie były jedynymi w swoim rodzaju. Po drodze pokazano nam dom, w którym na zaproszenie architektów, Heleny i Szymona Syrkusów, gościł Pablo Picasso i gdzie namalował jeden ze swoich obrazów: portret Mercedes Sanchez Arcas.

   W Serocku odpoczęliśmy nad brzegiem przy molo a potem obejrzeliśmy Rynek Miejski, Urząd Miasta i Gminy Serock oraz rzymskokatolicki zabytkowy kościół parafialny Zwiastowania NMP.

    Wieczorem cała grupa wraz z Dyrekcją CKZiU nr 1 spotkała się przy wspólnej, bardzo smacznej  kolacji. Znakomita atmosfera, kilka konkursów "na wesoło" przygotowanych przez szkolny Zespół Pedagogiczny oraz muzyka - wszystko zachęcało do zabawy. Nawet miejsca do tańca nie zabrakło, toteż impreza trwała niemal do północy. 

    A następnego dnia po śniadaniu znalazł się jeszcze czas na spacer i oglądanie złotych klonów i czerwonych dębów oświetlonych październikowym słońcem. 

    W powrotnej drodze z entuzjazmem analizowaliśmy wspólny wyjazd zgodnie oceniając go na "szóstkę" i żałując, że nie trwał dłużej. I już padły propozycje zorganizowania następnych. 

     Może uda się w końcu roku szkolnego spływ kajakowy? Spróbujemy!